تماس با ما :33218919_034        email:info@farhangi.kermancity.ir

فرهنگسراها

خانه های فرهنگ

همایشها

کتابخانه ها

خدمات و راهنمای مراجعین

معاون فرهنگی ‌اجتماعی شهردار کرمان: افزایش مهارت‌های فردی و اجتماعی کارکنان شهرداری ضروری است

 


معاون فرهنگی ‌اجتماعی شهردار کرمان از برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای افزایش مهارت‌های فردی و اجتماعی کارکنان شهرداری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی، با بیان این‌که افزایش مهارت‌های فردی نیروهای شهرداری و به‌طور کلی پرداختن به مسایل مددکاری و اجتماعی برای هم‌کاران شهرداری در دستور کار قرار گرفته است، گفت: نکته‌ای که همیشه از آن غفلت می‌شود، این است که آموزش‌هایی که مورد نیاز کارکنان شهرداری و خانواده‌های آن‌هاست، همواره مغفول می‌ماند؛ بنابراین، با این دیدگاه قرار شد برنامه‌هایی برای افزایش مهارت‌های فردی و اجتماعی هم‌کاران‌مان در شهرداری تدارک ببینیم.
وی با بیان این که پرداختن به مسائل روحی و جسمی کارکنان و خانواده‌ی آنها از وظایف ماست؛ افزود: سلامت روحی و جسمی کارکنان و توجه به این مسأله نوعی افزایش انگیزه در همکاران است که می تواند به افزایش بهره‌وری بیانجامد.
 حجت‌الاسلام حسینی گفت: گستردگی شهرداری کرمان با تعدد کارکنان اداری و کارگری وظیفه سنگینی به دوش ما گذاشته که باید در این راستا تلاش کنیم.
وی تصریح کرد: در این زمینه بعد از نیازسنجی که از واحدهای مختلف شهرداری انجام شد؛ سازمان آتش‌نشانی با توجه به استرسهای زیادی که کارکنان آن به دلیل روبه رو شدن با موقعیت‌های تنش‌زا با آنها مواجه هستند؛ پیشگام شد تا اولین برنامه با عنوان «کارگاه مدیریت استرس» برای نیروهای آتش‌نشانی برگزار شود.

معاون فرهنگی‌ اجتماعی شهردار کرمان با بیان این که این کارگاه با حضور آقای افضلی دکترای مشاوره خانواده و مدرس دانشگاه و نیز با استقبال نیروهای آتش نشانی چهاردهم مهرماه برگزار شد؛ ادامه داد: قرار است برگزاری این برنامه‌ها در بخش‌های مختلف شهرداری برای نیروهای کارمندی و کارگری ادامه پیدا کند.
حجت‌الاسلام حسینی با تأکید بر ضرورت برپایی کارگاه‌های آموزشیِ بهداشت جسمی و روحی و روانی برای نیروهای شهرداری گفت: هم‌کاران ما در رابطه با کاری که انجام می‌دهند، سالانه آسیب‌های زیادی می‌بینند؛ به‌طور مثال اشیای خطرناک و عفونت‌های مختلفی که در زباله‌ها وجود دارد، در فضای سبز به همین شکل و یا حتی از نظر فیزیکی و جسمی، به‌خاطر کارهای بدنی که انجام می‌دهند و باری که جابه‌جا می‌کنند، به کمردرد مبتلا می‌شوند و یا ستون فقرات آن‌ها آسیب می‌بیند که در این رابطه در قالب تفاهم‌نامه‌ای که با دانشگاه علوم پزشکی منعقد می‌شود، نیروهای شهرداری آموزش‌های مختلف را فرا خواهند گرفت.
گفتنی است در این برنامه که 14 مهرماه جاری برگزار شد؛ در خصوص استرس و عوامل شکل گیری آن، انواع استرس ها، مدیریت استرس، راهکارهای پیشگیری از استرس و نیز راه مقابله با استرس و ... توضیحات و راهکارهایی ارائه شد. همچنین متدهای صحیح تنفس و آزادسازی عضلات در هنگام استرس و ورزش‌های کششی مناسب نیز به شرکت کنندگان در این کارگاه که در محل ایستگاه شماره 8 آتش نشانی واقع در بلوار 24 مهر برگزار گردید؛ آموزش داده شد.

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
تدارک فعالیت‌های گوناگون نوروزی معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري کرمان    معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان، از تدارک فعالیت‌های گوناگون نوروزی برای شهروندان و مسافران نوروزی توسط...
با برگزاری دو نمایشگاه به استقبال نوروز می‌رویم       معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان، از برگزاری دو نمایشگاه همزمان در شهر کرمان در...
فرهنگسرای «قمر بنی‌هاشم»افتتاح می شود     معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان گفت: این فرهنگسرا به زودی با حضور شهروندان و مسئولان...

معرفی زیر مجموعه ها

  شرکت سالم شهر
  موسسه خیریه بناهای ماندگار
  نشریه کرمان شهر

 

معرفی معاون