تماس با ما :33218919_034        email:info@farhangi.kermancity.ir

فرهنگسراها

خانه های فرهنگ

همایشها

کتابخانه ها

خدمات و راهنمای مراجعین

نمایشگاه آثار و توانمندی‌های توانیابان استان در اکونوموزه حیاتی گشایش یافت

 

 

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان گفت: ظهر امروز طی مراسمی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی «معلولان»، نمایشگاه آثار و توانمندی‌های توانیابان استان در اکونوموزه‌ی حیاتی گشایش یافت.
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی با بیان اینکه معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان با همکاری اداره کل بهزیستی کرمان به برپایی این نمایشگاه اقدام کرده است؛ تصریح کرد: کلیه‌ی عواید فروش این آثار به صورت مستقیم به خود توانیابان تعلق می‌گیرد.
وی ادامه داد: آثاری که در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده، نشان از هنر و توانمندی این عزیزان دارد و به حق کلمه‌ی «هنرمند» شایسته‌ی آنهاست.
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان گفت: یکی از وظایف شهرداری و به واسطه‌ی آن معاونت فرهنگی اجتماعی آن، توجه به این قشر از جامعه است و این توجه به دلیل معلولیت آنها نیست بلکه برای معرفی توان و ویژگی‌هایی است که خداوند در آن‌ها قرار داده است.
وی افزود: مشکلات این قشر در جامعه بسیار زیاد است و مستلزم اجرای طرح جامع تهیه شده ویژه‌ی آنهاست.
حجت‌الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: شهرداری کرمان تا جایی که توانسته به خصوص در طرح‌های عمرانی در دست اجرا، مناسب سازی و تکریم این گروه را در دستور کار خود قرار داده است.
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان تصریح کرد: این برنامه یکی از برنامه‌های اکونوموزه حیاتی است که برای میزبانی توانیابان کرمانی برگزار شده تا آنها را برای اجرای برنامه‌ها یاری و با این مکان فرهنگی آشنا کند.
وی گفت: آثاری که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده بی‌شک نشان‌دهنده‌ی خلاقیت صاحب اثر است که وقت زیادی برای آن گذاشته شده است و نباید از کنار آنها به آسانی بگذریم و امیدواریم بازدید کنندگان هر چه کرم خودشان در حق نمایشگاه و ... است را انجام دهند.

مدیر اکونوموزه‌ی بانوحیاتی نیز در حاشیه‌ی آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: به‌مناسبت روز جهانی معلولان بر آن شدیم که نمایشگاهی از آثار هنری و صنایع دستی معلولان با هدف حمایت از آن‌ها برگزار کنیم.
عبدالهادی طاهری خاطرنشان کرد: تمام مؤسسات خیریه‌ی معلولان تحت حمایت بهزیستی استان در این نمایشگاه حضور دارند و در قالب 20 غرفه، صنایع دستی و آثار هنری‌ این مددجویان را برای بازدید و فروش، عرضه می‌کنند.
مدیر اکونوموزه‌ی حیاتی یادآور شد: برپایی این نمایشگاه هم باقیات صالحاتی برای این مجموعه است و هم مردم بیش‌تر با فعالیت‌های موزه‌ی حیاتی آشنا می‌شوند.
گفتنی است این نمایشگاه از 13 تا 19 آذرماه سال جاری برپاست و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت 9 صبح تا 16:30 بعدازظهر برای بازدید به اکونوموزه حیاتی واقع در بازار بزرگ کرمان جنب مسجد وکیل مراجعه کنند.

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
تدارک فعالیت‌های گوناگون نوروزی معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري کرمان    معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان، از تدارک فعالیت‌های گوناگون نوروزی برای شهروندان و مسافران نوروزی توسط...
با برگزاری دو نمایشگاه به استقبال نوروز می‌رویم       معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان، از برگزاری دو نمایشگاه همزمان در شهر کرمان در...
فرهنگسرای «قمر بنی‌هاشم»افتتاح می شود     معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان گفت: این فرهنگسرا به زودی با حضور شهروندان و مسئولان...

معرفی زیر مجموعه ها

  شرکت سالم شهر
  موسسه خیریه بناهای ماندگار
  نشریه کرمان شهر

 

معرفی معاون