تماس با ما :33218919_034        email:info@farhangi.kermancity.ir

فرهنگسراها

خانه های فرهنگ

همایشها

کتابخانه ها

خدمات و راهنمای مراجعین

استاندار کرمان: نامگذاری بلوار آیت الله هاشمی برای آموزش ارج نهادن به خدمات بزرگان کشور است

 

 

صبح امروز طی مراسمی با حضور «محسن هاشمی» فرزند ارشد مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، در آیینی بلواری در کرمان به نام «آیت الله هاشمی رفسنجانی» نام گذاری شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی  اجتماعی شهرداری کرمان، استاندار کرمان، در این آیین که با حضور معاونان استاندار، شهردار کرمان، برخی از اعضای شورای اسلامی شهر کرمان و جمعی از مدیران و شهرداران استان کرمان برگزار شد، ضمن تسلیت مجدد به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی از مفاخر و بزرگان استانی و ملی کشور است. 

علیرضا رزم حسینی افزود: حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، شناسنامه انقلاب اسلامی و بزرگمردی است که خدمات جاودانه ایشان در دوره‌ی دفاع مقدس، دوران سازندگی و نیز تمام دوران انقلاب در تاریخ معاصر ایران ثبت شده و خواهد شد.

وی با تشکر از شرکت کنندگان این مراسم ادامه داد: حضرت آیت الله هاشمی نیاز به نامگذاری نداشته و ندارند و اساسا با توجه به روحیه ی ایشان که از ریا و تظاهر پرهیز می‌کردند و همچنین خانواده ایشان، موافق این کار نیستند، اما ما به منظور تربیت یا آموزش فرهنگ خدمتگزاری و قدرشناسی از بزرگان، آثار مراکز و یا مکان‌هایی را به نام بزرگان و مفاخر استان‌مان نامگذاری می‌کنیم.

استاندار کرمان تصریح کرد: بر این اساس و همچنین از آنجا که در این چند روزی که از ارتحال ایشان می‌گذرد؛ تماس‌های زیادی از سوی مردم با ما گرفته شد که تقاضا داشتند در شهر کرمان مسیر یا مرکزی به نام حضرت آیت الله هاشمی نامگذاری شود. این کار انجام می شود.

رزم حسینی ادامه داد: البته از آنجا که حساسیت‌های خانواده محترم ایشان را می دانستیم که این مسیر قبلا به نام دیگری نامگذاری نشده باشد و نیز مجوزهای قانونی این کار اخذ شده باشد؛ بزرگراهی به طول 25 کیلومتر از سمت کرمان به باغین که ورودی اصلی به شهر کرمان است را به نام «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی»، نامگذاری شد.

رزم حسینی با بیان این که این امر که علیرغم اکراه خانواده محترم ایشان صورت گرفت؛ فقط به جهت یادآوری، معرفی، شناساندن و ارج نهادن خدمات بزرگان و مفاخر کشور است تا نسل آینده هم بداند که چه کسانی خدمات ارزشمند و زیادی را برای مردمان این کشور انجام داده اند.

وی ضمن تشکر از محسن هاشمی رفسنجانی و همراهان و نیز مردم قدرشناس کرمان، گفت: ان شاءالله همه ما بتوانیم با پیروی از رهنمودهای ولایت مطلقه ی فقیه و رهبر معظم، کشوری پیشرفته و آباد را بسازیم و در جهت تعالی اقتصادی و فرهنگی کشور که در آموزه های دینی ما هم به آن اشاره شده و از آرمان های حضرت امام خمینی (ره) بوده است؛ گام برداریم.

 

 

 

 

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
تدارک فعالیت‌های گوناگون نوروزی معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري کرمان    معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان، از تدارک فعالیت‌های گوناگون نوروزی برای شهروندان و مسافران نوروزی توسط...
با برگزاری دو نمایشگاه به استقبال نوروز می‌رویم       معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان، از برگزاری دو نمایشگاه همزمان در شهر کرمان در...
فرهنگسرای «قمر بنی‌هاشم»افتتاح می شود     معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان گفت: این فرهنگسرا به زودی با حضور شهروندان و مسئولان...

معرفی زیر مجموعه ها

  شرکت سالم شهر
  موسسه خیریه بناهای ماندگار
  نشریه کرمان شهر

 

معرفی معاون