تماس با ما :33218919_034        email:info@farhangi.kermancity.ir

فرهنگسراها

خانه های فرهنگ

همایشها

کتابخانه ها

خدمات و راهنمای مراجعین

با برگزاری دو نمایشگاه به استقبال نوروز می‌رویم

 

 

 

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان، از برگزاری دو نمایشگاه همزمان در شهر کرمان در آستانه‌ی نوروز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، حجت‌الاسلام و المسلمین سید مرتضی حسینی گفت: با برگزاری این دو نمایشگاه به استقبال عید سعید نوروز رفتیم.

وی با بیان اینکه نمایشگاه و فروشگاه سفره‌های هفت‌سین و هنرهای دستی در موزه‌ی بانو حیاتی شهر کرمان که به یکی از مکان‌ها و قطب‌های گردشگری تبدیل شده است؛ یکی از این دو نمایشگاه است؛ افزود: دومین نمایشگاه نیز در فرهنگسرای کوثر شهرداری کرمان برپا شده است.

وی از استقرار 25 غرفه‌ی متفاوت از آثار هنرمندان کرمانی در موزه بانو حیاتی خبر داد و تصریح کرد: هفت‌سین‌هایی از جنس سفال، چرم، زیورآلات و تراریوم و ماهی تزیینی نمونه‌ای از این غرفه‌هاست.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان خاطرنشان کرد: برای حفظ سنت‌های کرمان قدیم، غرفه‌های سمنو و شیرینی سنتی مناسب ایام نوروز کرمان نیز در این نمایشگاه وجود دارد و شهروندان می‌توانند ضمن بازدید از غرفه‌ها اقلام مورد نیاز خود را خریداری کنند.

وی با بیان این که کاربری موزه حیاتی از بدو مرمت و احیا با معرفی و آموزش حرف و مشاغل قدیم کرمان، مانند قالی، گلیم، پته، مس و ... بوده، اظهار داشت: این نمایشگاه در واقع مکمل فعالیت‌های دائمی موزه بانو حیاتی کرمان است.

حجت‌الاسلام حسینی از اجرای زنده شخصیت حاجی فیروز در روزهای برگزاری نمایشگاه خبر داد و افزود: سعی بر این است که شهروندان لحظات شاد و مفرحی را سپری کنند.

وی گفت: به روال سال‌های گذشته نمایشگاه سفره هفت‌سین و صنایع دستی، در فرهنگسرای کوثر نیز هم‌زمان با نمایشگاه موزه حیاتی برگزار شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان ادامه داد: تجربه‌ی سال‌های گذشته باعث شده است این نمایشگاه با کیفیت بالاتری برپا شود و نیازسنجی در سنوات قبل نیز در برگزاری آن لحاظ شده است.

وی با بیان اینکه30 غرفه‌ی صنایع دستی و آموزشی سفره هفت‌سین در این نمایشگاه مستقر شده است؛ گفت: غرفه‌هایی از قبیل هفت‌سین‌های به روز و هنرهای دستی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان افزود: همچنین با هدف تبیین قدمت آیین نوروز ایرانی برای کودکان، در حاشیه این نمایشگاه، برنامه‌های متعددی مانند نقاشی، قصه‌گویی و کارهای دستی در کارگاه آموزشی مادر و کودک توسط خانم نعمت‌زاده کارشناس حوزه‌ی خردسال در تاریخ‌های 25 و 26 اسفندماه جاری برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این‌که یکی از فعالیت‌های عمده‌ی فرهنگ‌سراها، خانه‌های فرهنگ و سایر مراکز وابسته به شهرداری، آموزش صنایع‌دستی، فعالیت‌های هنری و آموزش شیرینی‌های سنتی است؛ اظهار داشت؛ مربیان و هنرجویان مراکز که تمایل به حضور در این گونه فعالیت‌ها دارند نیز در برپایی نمایشگاه مشارکت و حضور دارند.

گفتنی است این دو نمایشگاه از 16 اسفند به مدت 10 روز در بازار بزرگ کرمان جنب مسجد وکیل اکونوموزه بانو حیاتی و در ابتدای خیابان شهید رجایی (خورشید) جنب کتابخانه‌ی ملی فرهنگسرای کوثر شهرداری صبح و بعد از ظهر پذیرای شهروندان است.

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
تدارک فعالیت‌های گوناگون نوروزی معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري کرمان    معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان، از تدارک فعالیت‌های گوناگون نوروزی برای شهروندان و مسافران نوروزی توسط...
با برگزاری دو نمایشگاه به استقبال نوروز می‌رویم       معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان، از برگزاری دو نمایشگاه همزمان در شهر کرمان در...
فرهنگسرای «قمر بنی‌هاشم»افتتاح می شود     معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان گفت: این فرهنگسرا به زودی با حضور شهروندان و مسئولان...

معرفی زیر مجموعه ها

  شرکت سالم شهر
  موسسه خیریه بناهای ماندگار
  نشریه کرمان شهر

 

معرفی معاون