تماس با ما :33218919_034        email:info@farhangi.kermancity.ir

فرهنگسراها

خانه های فرهنگ

همایشها

کتابخانه ها

خدمات و راهنمای مراجعین

تدارک فعالیت‌های گوناگون نوروزی معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري کرمان 

 

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان، از تدارک فعالیت‌های گوناگون نوروزی برای شهروندان و مسافران نوروزی توسط معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري کرمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري کرمان، حجت‌الاسلام‌والمسلمين سید مرتضی حسینی با اشاره به نزدیک شدن به نوروز، از آغاز اجرای برنامه‌هاي نوروزي معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري کرمان خبر داد و گفت: امسال این معاونت، جشن سال تحویل را با حضور هنرمندان استان در میدان گنجعلی‌خان برگزار می‌کند.

وی برگزاری تورهای نیم روزه و یک روزه‌ی کرمان‌گردی با عنوان «کرمون گردون»، برای معرفی آثار و جاذبه‌های شهر کرمان برای هفتمین سال متوالی، برپایی دو نمایشگاه هم‌زمان کتاب و محصولات فرهنگی در پارک‌های «شهید» و «مطهری»، برپایی نماز جماعت در پارک‌های محل اسکان مسافران نوروزی را از جمله کارها و اقدامات اين معاونت در ایام نوروز ذکر کرد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان همچنین با بیان این که تورهای «كرمون گردون» در ایام نوروز به صورت ویژه برگزار می‌شود؛ افزود: این تور که در طول سال جهت دیدن بهتر شهر کرمان و آشنایی بیشتر با تاريخچه‌ي مكان‌هاي تاريخي اين شهر برگزار می‌شود؛ در ایام نوروز به صورت ویژه و به شکل یک روزه و نیم روزه در دو مسیر متفاوت برای مسافران و شهروندان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام حسيني با اشاره به این که در اين تور تفريحي گردشگري، نكاتي در مورد تاريخچه مکان‌های تاریخی و گردشگری شهرستان کرمان و وقايعي كه بر اين مكان‌ها گذشته است؛ ارائه مي‌شود كه افراد كمتر شنيده و يا دیده‌اند؛ تصریح کرد: تور کرمون گردون برای اولین بار در کشور در سال90 در شهر کرمان برگزار شد و بعد از استقبال خوب از آن، به عنوان الگو در سایر شهرهای کشور استفاده و راه‌اندازی شده است.

وی با بیان این که شماره تلفن32533835 -034 را به راهنمایی مسافران سطح شهر به صورت 16 ساعت کاری اختصاص داده‌ایم؛ تصریح کرد: برپایی تورهای شهری برای مراکز خیریه در ایام نوروز از دیگر اقدامات این معاونت برای این ایام است.

وی همچنین از استقرار 15 ایستگاه راهنمای مسافران نوروز با نام ایستگاه «از من بپرس» در ورودی‌ها و نقاط مختلف و به خصوص پرتردد شهر کرمان خبر داد و گفت: این معاونت به تهیه و چاپ کامل‌ترین نقشه‌ی گردشگری شهر کرمان به تعداد 100 هزار نسخه اقدام کرده است.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان افزود: همچنین بیش از 1000 متر بیلبورد، سازه‌های تبلیغاتی و بنرهایی ویژه نوروز و خوش‌آمدگویی و اطلاع‌رسانی برنامه‌های نوروزی در سطح شهر نصب شده است.

حجت‌الاسلام حسيني خاطرنشان کرد: برای ایام نوروز، 50 هزار اقلام تبلیغاتی نیز برای معرفی شهر کرمان و آموزش مسائل شهروندی تهیه کرده‌ایم که بین شهروندان و مسافران توزیع خواهد شد.

 

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان به برگزاری مسابقه‌ی عکس خویش انداز (سلفی) با جاذبه‌های گردشگری کرمان نیز اشاره کرد و گفت: افراد می توانند عکس‌های خود را در این زمینه به شماره 9015168237 تلگرام و در این مسابقه شرکت کنند و بعد از داوری، به عکس‌های برتر جایزه اهدا می‌شود.

وی ادامه داد: تمام برنامه‌های مذکور با حضور بیش از 50 نفر از افراد با تجربه و آموزش دیده در این زمینه در ایام نوروز برگزار می‌شود.

 

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
تدارک فعالیت‌های گوناگون نوروزی معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري کرمان    معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان، از تدارک فعالیت‌های گوناگون نوروزی برای شهروندان و مسافران نوروزی توسط...
با برگزاری دو نمایشگاه به استقبال نوروز می‌رویم       معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان، از برگزاری دو نمایشگاه همزمان در شهر کرمان در...
فرهنگسرای «قمر بنی‌هاشم»افتتاح می شود     معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان گفت: این فرهنگسرا به زودی با حضور شهروندان و مسئولان...

معرفی زیر مجموعه ها

  شرکت سالم شهر
  موسسه خیریه بناهای ماندگار
  نشریه کرمان شهر

 

معرفی معاون