تماس با ما :33218919_034        email:info@farhangi.kermancity.ir

فرهنگسراها

خانه های فرهنگ

همایشها

کتابخانه ها

خدمات و راهنمای مراجعین

همایش عفاف و حجاب ویژه بانوان شهرداری کرمان برگزار شد

 

 

 

 

صبح امروز همزمان با هفته عفاف و حجاب، همایش عفاف و حجاب ویژه بانوان کارمند شهرداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، در این همایش گفت: هدف اسلام، سعادت و تکامل انسان است و دستورات دینی و احکام فقهی در همین راستا عرضه شده است.

حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی حسینی افزود: حجاب که امری فطری و از ضرویات دین اسلام است؛ هم در همین راستا صادر گردیده و در جهت رشد و تعالی انسان به آن تاکید شده است. 

وی ادامه داد: شهردار کرمان به طور خاص و ویژه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی را پیگیری و بر اجرای آن‌ها تاکید می‌کند. اما بانوان شهرداری باید برای خود برنامه ریزی کرده و کمیته ای را راه‌اندازی کنند که به آمدن و رفتن مدیران مرتبط نباشد  و به طور همیشگی و دایم مسایل بانوان را در حوزه‌های مختلف ورزشی، سلامت، فرهنگی، اجتماعی و نیز آسیب‌های کاری دنبال کرده و در این زمینه‌ها برنامه ریزی داشته باشند.

خانم باغخانی عضو هیات علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان ضمن ارایه توضیحاتی در خصوص خلقت زن و مرد، گفت: خداوند در خلقت زن و مرد تفاوت‌هایی قائل شده که این تفاوت‌ها بر اساس استعداد و قابلیت‌های هر جنس است که باید مکمل هم باشند.

وی ادامه داد: این تفاوت‌ها به هیچ عنوان باعث برتری و یا پایین‌تر بودن یک جنس بر جنس دیگر نیستند و هر کس معتقد به تبعیض بین جنس زن و مرد در دین باشد؛ نشان می‌دهد که دین را کامل نشناخته است.

باغخانی تصریح کرد: این تفاوت‌ها برای این است که زن و مرد در کنار هم به تکامل برسند.

این عضو هیات علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان اینکه در همه ادیان الهی به حجاب امر شده است؛ افزود: حجاب به هر دو جنس توصیه شده ولی به خاطر خلقت و خصوصیات زنان به آنان توصیه به پوشش کامل شده و به مردان به خاطر خلقت و خصوصیات مردانگی و ویژگی دیداری آنها دستور به حجاب در نگاه داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: عفاف نیز از مباحث مهم دین است که یک حاشیه‌ی امن اخلاقی برای زنان و مردان و در نهایت خانواده و جامعه ایجاد می‌کند و اگر جامعه ای بخواهد از لحاظ روانی سلامت باشد و پیشرفت کند باید عفاف در آن رعایت شود.

در این همایش کتاب پرنیان به بانوان شرکت کننده اهدا و در پایان آن بیانیه‌ی «منشور عفاف و حجاب کارکنان شهرداری کرمان» قرائت شد.

   

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2

معرفی زیر مجموعه ها

  شرکت سالم شهر
  موسسه خیریه بناهای ماندگار
  نشریه کرمان شهر

 

معرفی معاون