تماس با ما :33218919_034        email:info@farhangi.kermancity.ir

فرهنگسراها

خانه های فرهنگ

همایشها

کتابخانه ها

خدمات و راهنمای مراجعین

واقعه 24 مهر نقطه‌ی عطف مبارزات انقلابی مردم کرمان است

 

 

 

 

 


سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان با اشاره به 24 مهر سالروز به آتش کشیدن مسجد جامع توسط عمال رژیم پهلوی، این واقعه را نقطه‌ی عطف مبارزات انقلابی مردم کرمان دانست.
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، حجت‌الاسلام حسینی با بیان این که مردم کرمان در مبارزات انقلاب و همراهی امام خمینی (ره) کارنامه‌ی درخشانی دارند؛ گفت: واقعه‌ی 24 مهر، نشان دهنده‌ی تاثیرگذاری این مبارزات است که رژیم پهلوی در مقابل مبارزات این گونه واکنش نشان داد.
وی گفت: رژیم ستمشاهی پهلوی زمانی که پایه‌های ظلم و استکبارش را در حال سقوط دید؛ برای ایجاد رعب و مقابله با قیام مردم ایران، دست به حرکت نابخردانه و ناجوانمردانه‌ای چون به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان زد.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان ادامه داد: روز 24 مهر سال 57، مردم کرمان برای چهلمین روز شهدای میدان شهدا «ژاله» تهران در مسجد جامع کرمان تجمع کرده بودند که ایادی رژیم شاه با بهره‌گیری از افرادی که از حمایت نیروهای نظامی شاه برخوردار بودند به مسجد جامع حمله کردند و آن را به آتش کشیدند.
حجت الاسلام حسینی با اشاره به این که گرامیداشت این روز و انتقال پیام و چرایی این موضوع به نسل جدید و آینده از وظایف همگان است؛ گفت: نسل نو با شناخت این گونه مسائل قدر انقلاب و نظام اسلامی خود را بیش از پیش می‌داند.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان تصریح کرد: فضاسازی خوبی برای یادآوری واقعه 24 مهر در شهر کرمان انجام شده است که ضمن یادآوری به شهروندان از آن‌ها برای شرکت در مراسم گرامیداشت این روز دعوت شده است.
وی همچنین از نامگذاری یکی از خیابان‌های اصلی شهر کرمان به نام 24 مهر در گذشته اشاره کرد و گفت: برای گفتمان‌سازی و نهادینه کردن این موضوع هر کاری که ضرورت داشته باشد انجام می‌دهیم.
گفتنی است مراسم گرامیداشت واقعه 24 مهر سالرزو به آتش کشیدن مسجد جامع توسط رژیم پهلوی در سال 57، دوشنبه 24 مهر بعد از نماز مغرب و عشا در این مسجد برگزار می‌شود.

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
عزم شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان برای رونق گردشگری کرمان       توسعه پایدار گردشگری به نوعی است که به مدیریت تمامی منابع منجر گردد و...
تنوع بخشی به آموزش های شهروندان از اهداف معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان     سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته در راستای...
واقعه 24 مهر نقطه‌ی عطف مبارزات انقلابی مردم کرمان است           سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان با اشاره به 24 مهر سالروز...
تعزیه خوانی در مجموعه فرهنگی شهید مطهری شهرداری     سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، از آغاز مراسم تعزیه خوانی در مجموعه فرهنگی تفریحی...
جشن بزرگ عید سعید غدیر برگزار شد ( گزارش تصویری) جشن بزرگ عید سعید غدیر با و حضور پرشور مردم و هنرمندان مطرح استان همزمان با عید...

معرفی زیر مجموعه ها

  شرکت سالم شهر
  موسسه خیریه بناهای ماندگار
  نشریه کرمان شهر

 

معرفی معاون