تماس با ما :33218919_034        email:info@farhangi.kermancity.ir

فرهنگسراها

خانه های فرهنگ

همایشها

کتابخانه ها

خدمات و راهنمای مراجعین

تنوع بخشی به آموزش های شهروندان از اهداف معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان

 

 


سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته در راستای تنوع بخشیدن به فعالیت مراکز فرهنگی وابسته به شهرداری کرمان گفت: هم اکنون حدود 120 رشته متنوع در این مراکز به شهروندان آموزش داده می شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی با اشاره به گستره مراکز فرهنگی وابسته به شهرداری کرمان گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته تلاش شده است در همه مناطق شهری این مراکز دایر شود و خوشبختانه در سال های اخیر تعداد این مراکز رشد داشته است که در تلاش هستیم به تعداد آنها بیافزاییم.
وی ادامه داد:  هم اکنون 12 مرکز در سطح شهر فعال می باشند که بیش از 120 رشته‌ی متنوع آموزشی در این 12 مرکز آموزش داده می شود.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان گفت: در کنار گستره دادن به مراکز فرهنگی، تنوع رشته های آموزشی و بهره گیری از اساتید مجرب و ماهر در رشته های مختلف از دیگر اهداف این معاونت بوده است.
وی تصریح کرد: رشته های مختلف مانند علوم قرآنی، صنایع دستی، هنرهای  خانگی، هنرهای تجسمی، ورزشی، علمی، موسیقی و ... به تناسب در مراکز مختلف آموزش داده می شود.
وی گفت: بخش دیگری از آموزش ها، آموزش های عمومی و شهروندی در راستای  کارگاه‌های آموزشی مختلف در زمینه سلامت، فرزندپروری، مشاوره و... می باشد که با همکاری و همراهی پزشکان مشاوران و کارشناسان مختلف برگزار می شود و خوشبختانه با استقبال خوب شهروندان مواجه شده است.
حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: به عنوان مثال همایش های ارتقا سلامت به صورت هفتگی و منظم در سالن اجتماعات سه فرهنگسرا با موضوعات مختلف و مورد نیاز شهروندان برگزار می شود که در برخی مراکز تعداد آنها از یکصد همایش نیز عبور کرده است.
وی با بیان این که با توجه به تنوع کارهای کارگاه ها، همایش ها و برنامه ها نمی شود آمار دقیقی از افراد مراجعه کننده به مراکز فرهنگی وابسته به شهرداری ارائه کرد؛ تصریح کرد: تنها در تابستان امسال بیش از 5 هزار نفر از دوره‌های آموزشی و کلاس‌های تابستانی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان استفاده کردند.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی کرمان ادامه داد: در برگزاری این برنامه ها و دوره ها همکاری خوبی با دانشگاه علوم پزشکی، میراث فرهنگی، نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی و ... داشته ایم که افزایش این همکاری ها به ارتقا سطح فرهنگ شهروندی شهروندان کمک می کند.
وی از رویکرد شهروند محوری در برنامه ها ی آموزشی نام برد و گفت: این دوره های آموزشی برای تمام سنین و اقشار با کیفیت آموزشی بالا و به نحو مطلوب در حال برگزاری است و به گونه ای برنامه‌ریزی شده است که هزینه‌ی این دوره‌ها برای همه ی اقشار جامعه مناسب باشد و بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان گفت: هدف از  برگزاری این کلاس و دوره ها، علاوه بر پرکردن اوقات فراغت افراد، اجرای عدالت آموزشی، ایجاد نشاط و شادابی، فرهنگ‌سازی و ارتقای فرهنگ شهروندی، کسب مهارت های لازم برای ایجاد مشاغل خانگی و نقش آفرینی در تحقق  اقتصاد مقاومتی است.
وی گفت: عقیده کارشناسان بر این است که مشاغل خرد و خانگی، بخشی از مشکلات اقتصادی خانواده ها را مرتفع می کند و ما نیز در این معاونت در انتخاب رشته های آموزشی به شهروندان این مهم را مد نظر قرار داده ایم.
حجت الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: این معاونت در نظر دارد با ایجاد تنوع و به روز رسانی دوره‌های خود، سهم بسزایی در رفع نیازهای فرهنگی و آموزشی اقشار مختلف جامعه ایفا کند.
 سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان تصریح کرد: جامعه‌ی هدف در نظر گرفته شده برای بهره‌مندی از برنامه‌های شهرداری کرمان، همه‌ی افراد از سنین کودکی تا کهن‌سالی است که خوشبختانه با استقبال خوب شهروندان مواجه شده است.
یادآور می شود فرهنگسرا های کوثر، جان جهان، شهید مطهری و ماه بنی هاشم و خانه های فرهنگ و سرای محله بهشت، بوعلی، نور، ادب، یاس، نماز، خواجه اتابک، بحر العلوم  و خانه شهروند بهار، 12 مرکز فرهنگی زیر مجموعه معاونت فرهنگی شهرداری کرمان هستند که در تمام فصل های سال پذیرای شهر وندان می باشند و علاقه مندان می توانند برای اطلاع از دوره های آموزشی  این مراکز و اطلاع از زمان و مکان برگزاری آنها به آدرس تلگرامی @amozesh_marakez مراجعه کنند.

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
صعود گروه کوهنوردی باشگاه ورزشی شهرداری کرمان به قله سبلان         گروه کوهنوردی باشگاه ورزشی شهرداری کرمان به قله 4811 متری سبلان اردبیل صعود...
طرح آرامش خانواده در فرهنگسرای ماه بنی هاشم اجرا شد          کارگاه آموزشی سلامت روان تحت عنوان طرح «آرامش خانواده» به مدت دو روز...
معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان برگزار می کند: جشن روز بدون کیسه پلاستیک در پردیسان قائم         مدیر امور اجتماعی و گردشگری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان از برگزاری مراسم...
ضرورت آموزش‌های جامع شهروندی            مدیر فرهنگسرای کوثر شهرداری کرمان گفت: با توجه به این که امروزه...
شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) بر همگان تسلیت باد             معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) را...
شهرداران محله در خانه های فرهنگ مستقر می شوند                  سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، از تغییر در...
کانون های سلامت در خانه های فرهنگ راه اندازی می شوند            معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان با دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای راه...
«همه ما یک شهر داریم»: 14 تیرماه روز شهرداری و دهیاری گرامی باد       14 تیرماه روز شهرداری و دهیاری را به شهردار محترم و همه‌ی مدیران و...
شورای راهبردی، تخصصی و ورزشی باشگاه ورزشی شهرداری راه اندازی می شود           سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، از راه اندازی شورای راهبردی، تخصصی و...

معرفی زیر مجموعه ها

  شرکت سالم شهر
  موسسه خیریه بناهای ماندگار
  نشریه کرمان شهر

 

معرفی معاون