تماس با ما :33218919_034        email:info@farhangi.kermancity.ir

فرهنگسراها

خانه های فرهنگ

همایشها

کتابخانه ها

خدمات و راهنمای مراجعین

دست همدلی برای آبادانی شهر/ آیین تکریم و معارفه شهردار کرمان


اتمام پروژه های نیمه تمام کرمان در اولویت کار شهرداری قرار گیرد
رییس شورای اسلامی شهر کرمان گفت: شورای اسلامی شهر کرمان بر اساس رسالتی که بر عهده دارد؛ بنا دارد با شفافیت و قانون مداری بستر مناسبی را برای فعالیت‌های شهرداری فراهم کند.
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، محمد فرشاد صبح امروز در آیین تکریم و معارفه شهردار کرمان که در محل تالار بسطامی بوستان مادر شهر کرمان برگزار شد؛ افزود: شورای اسلامی شهر کرمان سعی می‌کند علاوه بر نظارت برنامه‌ریزی شده و سودمند بر قوانین مربوط به شهر، همراه و یاور شهرداری کرمان باشد.
وی با آرزوی موفقت برای شهردار جوان، با انگیزه و صاحب تجربه در بخش خصوصی و دولتی، ادامه داد: انتظار داریم شهردار جدید با استفاده از مدیران و کارکنان موجود در شهرداری در قالب برنامه‌های کوتاه مدت، همت شهرداری را مصروف اتمام پروژه‌های نیمه تمام نماید.
فرشاد با بیان این که پل‌های سیدی، ولیعصر و میدان آزادی و سایر پروژه‌ها به ترتیب اولویت باید به پایان برسد؛ خاطرنشان کرد: شهردار همچنین باید برای به‌سازی و مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده‌ی شهر، افزایش تحمل‌پذیری در برابر زلزله و سایر حوادث غیرمترقبه با تعامل و همکاری با استانداری، مسکن و شهرسازی، فرمانداری، اوقاف، فرمانداری، بخش خصوصی و دولتی در دستور کار قرار دهد.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان با آرزوی موفقیت برای مهندس عالم زاده شهردار جدید تصریح کرد: وظیفه‌ی خود می‌دانم از اعضای شوراهای سابق شهر، شهرداران سابق به خصوص مهندس بابایی شهردار، مهندس موسوی سرپرست شهرداری در چند ماهه‌ی اخیر و نیز همه دستگاه‌هایی که شهرداری را یاری می‌دهند و در رأس همه آنها استانداری؛ تشکر و قدردانی کنم.

مدیریت شهرداری، باید عالمانه و پیشرفته باشد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر کرمان نیز در آیین تکریم شهردار سابق و معارفه شهردار جدید، با بیان این که هر آمدنی، رفتنی دارد و این روال طبیعت و دنیای مادی است؛ گفت: مسئولیت‌ها روزی به پایان می‌رسد و همیشه پایان یک مسئولیت آغاز مسئولیتی دیگر است.
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی ادامه داد: مهم این است که در دوران مسئولیت چگونه عمل کنیم و از عملکرد خود در پیشگاه خداوند دفاع کرده و شرمنده نباشیم.
وی تصریح کرد: در هر شهر فرصت‌ها وتهدیدهایی وجود دارد که باید آن‌ها را شناسایی کرد و از فرصت‌ها نهایت استفاده را به عمل آورد و به تهدیدها توجه و آنها را کنترل کرد. همچنین با خلق فرصت‌های جدید به پیشرفت و توسعه کمک کرد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر کرمان با اشاره به این که اگر کسی فقط به فرصت‌ها نگاه و توجه کند و تهدیدها را نادیده بگیرد؛ قطعا دچار مشکل می‌شود و اگر صرفا به تهدیدها توجه کند؛ فرصت‌ها را ازدست خواهد داد. افزود: همچنین هر چه مسئولیت‌ها بیشتر و کلان‌تر می‌شوند؛ کار و مسئولیت سخت‌تر خواهد بود. بنابراین شهردار باید در دوران مسئولیت به این نکات توجه کند.
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی ادامه داد: مدیریت شهرداری، باید عالمانه و پیشرفته باشد و در این زمینه از خرد جمعی استفاده نماید.
وی گفت: خرد جمعی می‌تواند اندیشه های ناب در حوزه های مدیریتی مختلف را جمع کرده و به همه بخش‌ها تسری دهد و از آنجا که شورای اسلامی شهر کرمان انتخاب خود مردم است و از میان مردم دردآشنا و آشنا با مشکلات تشکیل شده است؛ این شوراها می‌توانند از ظرفیت‌های علمی مردم و خرد جمعی استفاده کند
 وی گفت: حاصل این خردجمعی راه را برای مردم و اجرای برنامه‌ها هموار کند. زیرا خرد جمعی ساختار لازم برای کار در شهرداری است و این ساختار در شهرداری کرمان وجود دارد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر کرمان عملیاتی کردن نتیجه حاصل از خرد جمعی را از دیگر نکاتی دانست که شهردار باید به آن توجه کند.
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی در پایان گفت امیدوارم شورای شهر و شهردار جدید بتوانند شهر کرمان را با توجه به فرصت‌ها و ظرفیت‌هایش توسعه دهند به خصوص با همکاری استاندار کرمان که جزو استانداران موفق هم هست.

شهردار باید مختار باشد
استاندار کرمان نیز در این آیین گفت: امروز برای مردم کرمان روز مهمی است چرا که مردم نجیب، ایثار گر و شهید پرور این شهر خواهان توسعه و آبادانی شهرشان که پیشینه تاریخی دارد و جزو شهرها و ولایات مهم ایران بوده، هستند.
وی بیان داشت: کرمان، در گذشته جزو ولایات مهم بوده و از جمله کاروانسراهای این شهر نشان از نقش پررنگ کرمان دارد، همچنین دانشگاه قدیمی هفتصد ساله قبه سبز ما بعد از جندی شاپور مهم‌ترین دانشگاه در ایران بوده که نشان از اهمیت این شهر دارد.
رزم حسینی با بیان اینکه در دولت یازدهم شهردارانی چون مهندس سیف الهی و بابایی زحمت فراوان کشیدند و با وجود فشارها و مشکلات اقدامات خوبی برای شهر کرمان انجام دادند: تصریح کرد: شورای اسلامی شهر نقش نظارتی دارد و باید کاملا بر کارهای شهرداری نظارت داشته باشد اما شهردار باید مختار باشد و نباید برای هر جلسه ای از شورای شهر اجازه بگیرد.
استاندار کرمان افزود: شهردار باید مختار باشد، نباید برای هر جلسه ای از شورا اجازه بگیرد، شورا باید نظارت ها را بیشتر کند اما به شهردار اختیار دهد شهردار بدون اختیار نمی تواند این شهر بزرگ را اداره کند.

استاندار کرمان همچنین افزود: جمعیت شهر کرمان در قبل از انقلاب ۱۰۰ هزار  نفر بود  اما اکنون مساحت کرمان به ۱۴ هزار هکتار رسیده و این مساله وظایف شهرداری و  شورا را سنگین کرده است.
 رزم حسینی تصریح کرد: علاوه  براحیای بافت  قدیم، پروژه های جدید نیز باید اجرا شود.
وی با اشاره به اینکه بزرگترین کار دولت یازدهم رفع حاشیه نشینی و زمین خواری بوده است، بیان داشت: در کرمان بالغ بر هزار هکتار از زمین خواران پس گرفته شد و این‌ها به دشمن تبدیل شدند، اگر همراهی صد در صد دادستان نبود به موفقیت نمی‌رسد، شهرداری بر اساس وظیفه خود طبق قانون می‌تواند از ساخت و ساز غیر مجاز جلوگیری کند اما این کار را نمی‌کنند چون سخت است.
 استاندار کرمان با اشاره به اینکه حمایت از شورا و شهرداری را وظیفه خود میدانیم اما انتظار داریم  این حمایت همراه با پاسخگویی باشد، گفت: استان کرمان  وسیع است و همین باعث شده که خدمات رسانی سخت تر شود، این مساله وظیفه شورای اسلامی و شهرداری را در خدمات رسانی سخت می کند.

وی با اشاره به اینکه شهردار نباید شب و روز بشناسد و در این صورت استانی آباد خواهیم داشت، اظهار کرد: اگر می خواهید فقط برای مردم و بدون ملاحظات سیاسی و منفعت گروهی کار کنید، باید مانع از گسترش شهر شوید.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در دولت یازدهم ۱۱۹ صورت جلسه مربوط به شهر کرمان در حال اجرا است، افزود:قرارگاه خاتم گفت ماهیانه چهار میلیارد به من بدهید پروژه ها را تمام می کنیم، در حالیکه ماهانه ۷ تا ۱۰ میلیارد دریافتی شهرداری است و دولت با قرض در حال اجرای پروژه‌ها است.
وی بیان داشت: شعار استان کرمان بر پایه ولایت و توسعه است، سیاست ما اعتدال و میانه روی است و هیچ گروه نباید حذف شود یا مورد بی مهری قرار گیرد.
رزم‌حسینی به شهردار توصیه کرد: برای خدمت و تکمیل پروژه‌ها منتظر تکمیل بودجه نمانید چراکه اگر فکر می‌کنید می‌توانید با تکمیل بودجه کار کنید، نمی‌توانید.
وی از حمایت همه دستگاه‌های استان از شهردار و خدمات شهری خبر داد و گفت: همه دستگاه‌های استان برای توسعه و پیشرفت استان حمایت صد درصدی خواهند داشت.
استاندار کرمان در پایان گفت: اگر بخواهیم راه شهدا را به‌صورت واقعی ادامه دهیم باید وقتمان را وقف خدمت به مردم کنیم، اگر وقف کردیم می‌توانیم مدیریت جهادی را بدون ملاحظه‌کاری در کشور داشته باشیم.
مهندس علی بابایی نیز در این آیین به خدمات و کارهای انجام گرفته در دوره دو ساله شهرداری خود در حوزه های مختلف خدمات شهری، افزایش فضای سبز، افزایش مراکز فرهنگی، تهیه سند اقتصاد مقاومتی شهرداری، بازنگری در طرح تفضیلی و ... اشاره کرد و گفت: از همه مدیران و کارکنان شهرداری که در این دوسال شهرداری را برای انجام امورات و پیشرفت یاری دادند؛ تشکر و قدردانی می‌کنم.
وی با توضیح اجمالی خدمات انجام گرفته در دو سال تصدی شهرداری کرمان، برای آقای عالم زاده شهردار جدید کرمان آرزوی موفقیت کرد.

دست همدلی برای آبادانی شهر
در پایان جلسه؛ شهردار جدید کرمان ضمن تشکر از شهرداران سابق شهر، گفت: مدیریت استاندار کرمان نشان داد با همه‌ی تنگناها می‌توان با مدیریت جهادی، برای آبادانی شهر و استان‌مان تلاش کنیم

سید مهران عالم‌زاده با اشاره به دیدارش با حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی افزود: در این دیدار دریافتم که دیدگاه ایشان در مسائل شهری بسبار موشکافانه و‌عمیق است و این را پشتوانه‌ای برای شهر می‌دانم.

شهردار کرمان در ادامه  فهرست محورهای فعالیت شهرداری را بیان کرد و از رسانه‌ها خواست که پیگیر فعالیت‌های شهرداری باشند.
در پایان به درخواست شهردار جدید کرمان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، استاندار کرمان، رئیس شورای اسلامی شهر کرمان به نمایندگی از طرف اعضای شورای شهر و شهردار کرمان در حرکتی نمادین با هم پیمان بستند که برای آبادانی شهر، هم‌صدا باشند.
در این مراسم از مهندس بابایی شهردار سابق کرمان و مهندس موسوی سرپرست شهرداری تقدیر شد و سیدمهران عالم‌زاده با دریافت حکم خود از استاندار کرمان، کار خود را به‌طور رسمی آغاز کرد.
همچنین اعضای شورای اسلامی شهر کرمان از مهندس رزم‌حسینی و اعضای  شورای اسلامی شهر کرمان در دوره قبل تقدیر کردند.

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
با حضور شهردار کرمان برگزار شد:مراسم اهدای 12 ویلچرِ طرح «هر درِ بطری یک لبخند»             مراسم اهدای 12 ویلچرِ طرح «هر درِ بطری یک لبخند»، با...
جشن اهدای ویلچر طرح «هر درب بطری یک لبخند» برگزار می شود         شهردار کرمان از برگزاری جشن اهدای ویلچر به برخی از نیازمندان طی اجرای...
توسط معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری  کرمان:  جشن یلدای کریمان  برگزار شد           معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، به مناسبت شب یلدا، جشن «یلدای کریمان»...
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان از کارکنان توان خواه این معاونت تقدیر کرد         معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان در روز 12 آذر روز جهانی گرامیداشت معلولان،...
توسط معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان برگزار می شود: «جشن بهار مهربانی » در پارک مادر     معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، امشب در راستای اجرای سلسله برنامه‌های بهار مهربانی و به...
توسط معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان برگزار شد: «جشن بهار مهربانی » در پردیسان قائم       معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان در راستای اجرای سلسله برنامه‌های بهار مهربانی و به مناسبت...
به مناسبت ایام مبارک ماه ربیع‌الاول:  «جنگ پاییزی» ویژه کودکان بد سرپرست و ایتام برگزار شد    در راستای اجرای سلسله جشن‌های «بهار مهربانی» توسط معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان و به مناسبت...
شهروندان کرمانی به طرح «هر درب بطری یک لبخند» لبخند زدند     برنده مزایده‌ی طرح جمع‌آوری «هر درب بطری یک لبخند» معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان مشخص...
شهرداری کرمان در مجموعه فرهنگی شهید مطهری مراسم تعزیه خوانی برگزار می کند              مدیر فرهنگی هنری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، از برگزاری مراسم...
برگزاری ویژه‌برنامه‌ی «رنگین‌کمان شادی» در فرهنگسرای جان جهان     مدیر فرهنگ‌سرای جان‌جهان شهرداری کرمان گفت: ویژه‌برنامه‌ی «رنگین‌کمان شادی»، با همکاری کانون پرورش فکری کودکان...
برای شناسایی استعدادتان در نویسندگی، در طرح کتابدان فرهنگسرای کوثر شرکت کنید     مدیر فرهنگسرای کوثر شهرداری کرمان گفت: «طرح کتابدان» برای شناسایی استعداد و خلاقیت و توانایی...
فستیوال فوتبال شاد باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری کرمان در حال برگزاری است مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری کرمان گفت: به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان، فستیوال...

معرفی زیر مجموعه ها

  موزه بی بی حیاتی
  موسسه خیریه بناهای ماندگار
  نشریه کرمان شهر
  مدارس غیردولتی شهرداری

معرفی معاون