تماس با ما :33218919_034        email:info@farhangi.kermancity.ir

فرهنگسراها

خانه های فرهنگ

همایشها

کتابخانه ها

خدمات و راهنمای مراجعین

فضاسازی شهرکرمان به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر

 

 

 


سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، از اجرای برنامه های مختلف برای فضاسازی شهر کرمان در آستانه‌ی دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، حجت الاسلام سید مرتضی حسینی با اشاره به فرا رسیدن دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران، ثمره خون هزاران شهید والامقامی است که با اهدای جان خود از خود گذشتند تا این انقلاب را با همه خوبی‌هایش به ما هدیه نمایند.
وی افزود: بصیرت افزایی و ارتقاء معنویت در کشور یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی به شمار می‌رود، این موضوع بسیار حائز اهمیت است و باید مورد تاکید قرار گیرد.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان با اشاره به شکستن ابهت پوشالی ابرقدرت‌ها توسط جمهوری اسلامی ایران گفت: پس از انقلاب اسلامی، احیای فرهنگ اسلامی و ارزشهای آن مورد توجه قرار گرفت و علاوه بر مراکز آموزشی کشور، رسانه‌های گروهی اعم از صدا و سیما، روزنامه‌ها ، مجلات و حتی سینما ، تئاتر و سایر مسایل هنری و فرهنگی در جهت رشد فرهنگی جامعه‌ی اسلامی به کار گرفته شدند.
وی با بیان این که بررسي تنوع و حجم انتشارات در موضوعات مختلف، احداث و توسعه فرهنگسراها و مراكز فرهنگي و هنري، برگزاري دهها و بلكه صدها نمايشگاه داخلي و بين المللي كتاب، افزايش ميزان مطالعه در بين مردم، افزايش كمي و كيفي آثار نمايشي و مهمتر از همه، ارتقاء بينش و آگاهي‌هاي عمومی و اجتماعی در سطح جامعه، از مهمترين گام‌هاي فرهنگي جمهوري اسلامي به شمار مي روند.
حجت الاسلام حسینی با اشاره به تقارن دهه فجر امسال با ایام شهادت بانو حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: در برنامه‌ریزی ها به گونه ای تصمیم گیری شده است که شأن و منزلت این مناسبت به خوبی حفظ شود.
وی ادامه داد: با توجه به همزمانی این دو مناسبت ملی و دینی در فضا سازی ها به هر دو موضوع پرداخته شده است تا شئون هر دو برنامه رعایت شود.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان با بیان این که شهرداری کرمان در ستاد دهه فجر استان به عنوان کمیته فضا سازی و خدمات شهری معرفی شده است گفت در همین راستا تبلیغات شهری را در سه حوزه تقسیم کرده ایم.
وی ادامه داد: پرداختن به موضوع دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران در نگاه اول موضوعی بود که شهرداری کرمان به ان ورود کرد.
حسینی ادامه داد: 12 بهمن ماه سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی ایران که شور انقلابی مردم را صد چندان کرد و گرامیداشت آن در تاکیدات مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است؛ دیگر مناسبتی است که در فضا سازی ها بر آن تاکید شده است.
وی با اشاره به 22 بهمن سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران گفت: برای این روز نیز برنامه ریزی خاصی صورت گرفته است که در مجموع برای این مناسبت‌ها سازه های تبلیغاتی متعددی در شهر در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به تقارن ذکر شده از پلاکارد ها و پارچه های مشکی قرمز و سبز در فضا سازی شهری استفاده شده که تا مدت مشخص در سطح شهر نصب می باشد و سپس جمع آوری شده و همگام با سایر نهاد ها و مصوبات در برنامه های شاد ویژه دهه مبارک فجر مشارکت می شود.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان از فعالیت های شهرداری های مناطق چهار گانه معاونت خدمات شهر و سایر مجموعه های شهرداری در این راستا خبر داد و افزود: شهرداری هر منطقه به صورت مشخص برنامه های خاصی برای نصب المان، نصب ریسه، چراغ های روشنایی و نورپردازی را به اجرا در می اورد تا شهروندان در تمامی نقاط شهر این تغییر چهره شهری را احساس کنند.
حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه مردم محوری از تاکیدات ما در برپایی آیین‌های ملی و مذهبی است؛ گفت: در این راستا همکاری و همراهی خوبی با بخش خصوصی و هیات ها و مساجد و سایر کمیته های ستاد دهه فجر استان داریم تا برنامه ها به نحو احسن به اجرا در آید.
وی ادامه داد: سازمان اتوبوس رانی و تاکسی رانی شهرداری کرمان نیز برای ایجاد تنوع بصری همکاری دارند و در مناسبت های مختلف نیز اماده خدمت رسانی به شهروندان می باشند.

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
شهروندان کرمانی به طرح «هر درب بطری یک لبخند» لبخند زدند     برنده مزایده‌ی طرح جمع‌آوری «هر درب بطری یک لبخند» معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان مشخص...
شهرداری کرمان در مجموعه فرهنگی شهید مطهری مراسم تعزیه خوانی برگزار می کند              مدیر فرهنگی هنری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، از برگزاری مراسم...
برگزاری ویژه‌برنامه‌ی «رنگین‌کمان شادی» در فرهنگسرای جان جهان     مدیر فرهنگ‌سرای جان‌جهان شهرداری کرمان گفت: ویژه‌برنامه‌ی «رنگین‌کمان شادی»، با همکاری کانون پرورش فکری کودکان...
برای شناسایی استعدادتان در نویسندگی، در طرح کتابدان فرهنگسرای کوثر شرکت کنید     مدیر فرهنگسرای کوثر شهرداری کرمان گفت: «طرح کتابدان» برای شناسایی استعداد و خلاقیت و توانایی...
فستیوال فوتبال شاد باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری کرمان در حال برگزاری است مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری کرمان گفت: به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان، فستیوال...
فرهنگسرای ماه بنی‌هاشم به پویایی و نشاط محله بنی هاشم کمک کرده است     مدیر فرهنگسرای ماه بنی هاشم شهرداری کرمان گفت: فرهنگسرای ماه بنی هاشم به پویایی و...
حمایت شورا از فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی شهرداری       رییس کمیسیون گردشگری و اصناف شورا گفت: شورای اسلامی  شهر کرمان از فعالیت‌های فرهنگی...
حضور بانوان لایق در حوزه‌ی فرهنگی اجتماعی شهرداری/ تحول فرهنگی در مناطق کم برخوردار کرمان با اقدامات فرهنگی معاونت فرهنگی شهرداری کرمان     زهرا ایرانمنش، رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورای اسلامی شهر کرمان در بازدید رییس...
نایب‌رییس شورای اسلامی شهر کرمان: آموزشی که به رفتار و عمل تبدیل نشود؛ بی فایده است         نایب‌رییس شورای اسلامی شهر کرمان گفت: آموزش دارای سه بخش دانش، مهارت و...
مدیر مجموعه فرهنگی شهید مطهری شهرداری کرمان خبر داد: تشکیل شورای راهبردی محله با مشارکت مردم       مدیر مجموعه فرهنگی شهید مطهری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، از تشکیل شورای راهبردی...

معرفی زیر مجموعه ها

  موزه بی بی حیاتی
  موسسه خیریه بناهای ماندگار
  نشریه کرمان شهر
  مدارس غیردولتی شهرداری

معرفی معاون