تماس با ما :33218919_034        email:info@farhangi.kermancity.ir

فرهنگسراها

خانه های فرهنگ

همایشها

کتابخانه ها

خدمات و راهنمای مراجعین

فضاسازی شهرکرمان به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر

 

 

 


سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، از اجرای برنامه های مختلف برای فضاسازی شهر کرمان در آستانه‌ی دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، حجت الاسلام سید مرتضی حسینی با اشاره به فرا رسیدن دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران، ثمره خون هزاران شهید والامقامی است که با اهدای جان خود از خود گذشتند تا این انقلاب را با همه خوبی‌هایش به ما هدیه نمایند.
وی افزود: بصیرت افزایی و ارتقاء معنویت در کشور یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی به شمار می‌رود، این موضوع بسیار حائز اهمیت است و باید مورد تاکید قرار گیرد.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان با اشاره به شکستن ابهت پوشالی ابرقدرت‌ها توسط جمهوری اسلامی ایران گفت: پس از انقلاب اسلامی، احیای فرهنگ اسلامی و ارزشهای آن مورد توجه قرار گرفت و علاوه بر مراکز آموزشی کشور، رسانه‌های گروهی اعم از صدا و سیما، روزنامه‌ها ، مجلات و حتی سینما ، تئاتر و سایر مسایل هنری و فرهنگی در جهت رشد فرهنگی جامعه‌ی اسلامی به کار گرفته شدند.
وی با بیان این که بررسي تنوع و حجم انتشارات در موضوعات مختلف، احداث و توسعه فرهنگسراها و مراكز فرهنگي و هنري، برگزاري دهها و بلكه صدها نمايشگاه داخلي و بين المللي كتاب، افزايش ميزان مطالعه در بين مردم، افزايش كمي و كيفي آثار نمايشي و مهمتر از همه، ارتقاء بينش و آگاهي‌هاي عمومی و اجتماعی در سطح جامعه، از مهمترين گام‌هاي فرهنگي جمهوري اسلامي به شمار مي روند.
حجت الاسلام حسینی با اشاره به تقارن دهه فجر امسال با ایام شهادت بانو حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: در برنامه‌ریزی ها به گونه ای تصمیم گیری شده است که شأن و منزلت این مناسبت به خوبی حفظ شود.
وی ادامه داد: با توجه به همزمانی این دو مناسبت ملی و دینی در فضا سازی ها به هر دو موضوع پرداخته شده است تا شئون هر دو برنامه رعایت شود.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان با بیان این که شهرداری کرمان در ستاد دهه فجر استان به عنوان کمیته فضا سازی و خدمات شهری معرفی شده است گفت در همین راستا تبلیغات شهری را در سه حوزه تقسیم کرده ایم.
وی ادامه داد: پرداختن به موضوع دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران در نگاه اول موضوعی بود که شهرداری کرمان به ان ورود کرد.
حسینی ادامه داد: 12 بهمن ماه سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی ایران که شور انقلابی مردم را صد چندان کرد و گرامیداشت آن در تاکیدات مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است؛ دیگر مناسبتی است که در فضا سازی ها بر آن تاکید شده است.
وی با اشاره به 22 بهمن سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران گفت: برای این روز نیز برنامه ریزی خاصی صورت گرفته است که در مجموع برای این مناسبت‌ها سازه های تبلیغاتی متعددی در شهر در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به تقارن ذکر شده از پلاکارد ها و پارچه های مشکی قرمز و سبز در فضا سازی شهری استفاده شده که تا مدت مشخص در سطح شهر نصب می باشد و سپس جمع آوری شده و همگام با سایر نهاد ها و مصوبات در برنامه های شاد ویژه دهه مبارک فجر مشارکت می شود.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان از فعالیت های شهرداری های مناطق چهار گانه معاونت خدمات شهر و سایر مجموعه های شهرداری در این راستا خبر داد و افزود: شهرداری هر منطقه به صورت مشخص برنامه های خاصی برای نصب المان، نصب ریسه، چراغ های روشنایی و نورپردازی را به اجرا در می اورد تا شهروندان در تمامی نقاط شهر این تغییر چهره شهری را احساس کنند.
حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه مردم محوری از تاکیدات ما در برپایی آیین‌های ملی و مذهبی است؛ گفت: در این راستا همکاری و همراهی خوبی با بخش خصوصی و هیات ها و مساجد و سایر کمیته های ستاد دهه فجر استان داریم تا برنامه ها به نحو احسن به اجرا در آید.
وی ادامه داد: سازمان اتوبوس رانی و تاکسی رانی شهرداری کرمان نیز برای ایجاد تنوع بصری همکاری دارند و در مناسبت های مختلف نیز اماده خدمت رسانی به شهروندان می باشند.

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
صعود گروه کوهنوردی باشگاه ورزشی شهرداری کرمان به قله سبلان         گروه کوهنوردی باشگاه ورزشی شهرداری کرمان به قله 4811 متری سبلان اردبیل صعود...
طرح آرامش خانواده در فرهنگسرای ماه بنی هاشم اجرا شد          کارگاه آموزشی سلامت روان تحت عنوان طرح «آرامش خانواده» به مدت دو روز...
معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان برگزار می کند: جشن روز بدون کیسه پلاستیک در پردیسان قائم         مدیر امور اجتماعی و گردشگری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان از برگزاری مراسم...
ضرورت آموزش‌های جامع شهروندی            مدیر فرهنگسرای کوثر شهرداری کرمان گفت: با توجه به این که امروزه...
شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) بر همگان تسلیت باد             معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) را...
شهرداران محله در خانه های فرهنگ مستقر می شوند                  سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، از تغییر در...
کانون های سلامت در خانه های فرهنگ راه اندازی می شوند            معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان با دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای راه...
«همه ما یک شهر داریم»: 14 تیرماه روز شهرداری و دهیاری گرامی باد       14 تیرماه روز شهرداری و دهیاری را به شهردار محترم و همه‌ی مدیران و...
شورای راهبردی، تخصصی و ورزشی باشگاه ورزشی شهرداری راه اندازی می شود           سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، از راه اندازی شورای راهبردی، تخصصی و...

معرفی زیر مجموعه ها

  شرکت سالم شهر
  موسسه خیریه بناهای ماندگار
  نشریه کرمان شهر

 

معرفی معاون